Google Trends
Obowiązkowe miejsca dla każdego marketingowca i przedsiębiorcy. Jeśli chcesz wiedzieć czego szukają internauci i czy np. produkt lub usługa, którą sprzedajesz jest popularna, sprawdź to w Google Trends. Możesz porównywać ze sobą słowa kluczowe i sprawdzać czy zachodzi w nich sezonowość albo zależność terytorialna w wyszukiwaniu.
Google Patents
Wyszukiwarka patentów. Najciekawsze jest to, że to jedna z nie wielu usług Google, która istnieje w dwóch wersjach. Pierwsza to strona patents.goole.com, które jest wyszukiwarką patentów w USA i obejmuje głównie amerykański urząd patentowy. Druga to google.pl/patents czyli wyszukiwarka patentów z większej ilości urzędów patentowych. Jest tutaj filtrowanie po urzędach: USA, Kanady, Niemiec, Chin oraz Unii Europejskiej.
Google Art&Culture
Projekt Google, który daje szansę każdemu na obcowanie ze sztuką i historią. Znajdziecie tutaj zdigitalizowane zasoby z muzeów i galerii z całego świata. Możliwość zwiedzanie muzeów za pomocą street view. Można wyszukiwać po nazwiskach artystów lub nazwach wydarzeń artystycznych i historycznych. Warto nadmienić, że te zasoby to nie tylko obrazy ale to także zdjęcia, dokumentny, rzeźby, witraże i wiele innych.
Google Custom Search Engine
Ile razy zastanawialiście się jakby to było stworzyć własne Google? Poznajcie Google CSE, czyli możliwość stworzenia własne spersonalizowanej wyszukiwarki np. tylko do zasobów w domenie edu.pl lub tylko do przeszukiwania strony GUS. W wersji darmowej tworzycie wyszukiwarkę, która jest publiczna. W wersji płatnej możecie stworzyć wyszukiwarkę do osadzenia na waszej stronie www.
Google Scholar
Wyszukiwarka naukowa Google. Zindeksowane zasoby dotyczą publikacji naukowych od cytowań po książki przez artykułu naukowe. Narzędzie rozwijane jest przy współpracy z dostawcami baz danych naukowych oraz bibliotekami. Wyszukiwarka daje łatwy dostęp do zasobów naukowych z całego świata w dowolnym języku.
Google Finance
Agregat wiadomości giełdowych. Od początku 2018 roku pokazuje również newsy dotyczące polskich firm giełdowych. Jednak pokazywane wyniki finansowe nadal dotyczą spółek amerykańskich.
Google Public Data
Agregator wybranych danych statystycznych z ogólnodostępnych baz danych. Jeśli w wyszukiwarkę wpiszesz hasło „populacja Japonii” Google pokaże Ci wykres dotyczący populacji, dane i wykres pochodzą własnie z tego narzędzia. Możesz też samodzielnie wygenerować wykres dla interesujących Cię danych. Dane pobierane są z urzędów statystycznych oraz Banku Światowego.
Znacie jeszcze inne narzędzia od Google, które powinny się tutaj znaleźć?